Chişinău, 11 oct. /MOLDPRES/. Perspectivele de consolidare a dialogului politic bilateral au fost analizate, la Baku, în cadrul întrevederii prim-ministrului Natalia Gavrilița cu președintele Parlamentului Republicii Azerbaidjan, Sahiba Gafarova. Oficialii au apreciat caracterul deschis și constructiv al relațiilor politice moldo-azere și activitatea Grupului interparlamentar de prietenie R. Moldova-Azerbaidjan, a relatat agenției MOLDPRES Direcţia comunicare și protocol a Guvernului.